CSECSEMŐ ÉS GYERMEKGYÓGYÁSZATI OSZTÁLY

Dr. KIRÁLY Adrienn szakorvos
Dr. SZEGLET Péter főorvos, neonatológus, gyermekradiológus

ÁPOLÁS:
BOLLA Orsolya diplomás ápoló, gyermekaneszt. és intenzív szakápoló, osztályvezető főnővér
VARGA Tiborné diplomás ápoló, újsz.-csecsemő-gyermek intenzív szakápoló, újszülött részlegvezető főnővér

Telefon:
::: Gyermek, Ifjúsági Részleg: 93 / 502-011
::: Csecsemő Részleg: 93 / 502-021
::: Betegmegfigyelő egység: 93 / 502-000 - 2321 mellék

Nagykanizsa város képviselőtestületének 1949. június 18-án tartott rendkívüli közgyűlése egyhangú határozattal jóváhagyta a városi kórház újonnan szervezett, 60 ágyas csecsemő-és gyermekosztályának működését és 10 nappal később, 1949. június 28-án Zala megye első gyermekosztálya megnyitotta kapuit.

Az új osztályt az állami méntelep lakóépületéből két szinten alakították ki.

Az első években egy főorvos és két másodorvos látta el a kis betegeket, munkájukat két okleveles ápoló mellett vöröskeresztes tanfolyamot végzett nővérek segítették.

1952-es évre már a másod orvosi létszám eggyel nőtt. A szakképesített ápolónők arányát fokozatosan 90%-ra sikerült felemelni. A következő években a gyógyító személyzet létszáma ugrásszerűen nőtt és a műszerezettség a korszerű ellátás szintjére fejlődött.

Jelenleg 30 ágyas csecsemő - gyermekosztályon és 25 ágyas rooming in részlegen látjuk el Nagykanizsa és vonzáskörzetének gyermekgyógyászati kezelésre szoruló betegeit és az intézetünkben született újszülötteket. Az átlagos évi betegforgalmunk 2500 fő.
A Gyermekosztály a kórház fő épületének I. emeletén, az Újszülött Részleg a III. emeletén helyezkedik el.

Betegeinket életkoruk és betegségük szerint három részlegen gyógyítjuk:

• betegmegfigyelő egység, 3 elkülönített klimatizált kórteremben 4 ágyon
  • gyermek-ifjúsági részlegen 2 vizesblokkal ellátott kórteremben 10 ágyon
  • csecsemő részlegen 2 kórteremben 6 ágyon
  • apartmanokban szülővel egy ápolási egységben 7 ágyon
  • izoláló kórteremben 2 ágyon
  • anyatejes csecsemő kórteremben 2 ágyon édesanyával együttes elhelyezéssel
  • osztályunk területén 3 ágyas anyaszállás is rendekezésre áll

Osztályunkhoz szorosan kapcsolódik gyermekszakrendelés és szakambulanciák működése, melyet beutalóval lehet igénybe venni:

Osztályunk orvosai Mozgó Szakorvosi Szolgálattal segítik a vegyes praxisú alapellátás munkáját.

Az osztályos betegellátás fontos szereplői a gyógytornász és a beteg gyermekekkel foglalkozó önkéntes segítők.

2021.10.08