Tájékoztató - 16-18 évesek oltása

Felelős kiadó:

Tájékoztatjuk a tisztelt Lakosságot, hogy a 16-18 évesek oltásukra május 13. csütörtöktől - május 18. keddig hirdettek időpontokat a kórházak. Az oltás Pfizer vakcinával fog történni. Az oltásra kinyomtatott, kitöltött és aláírt szülői hozzájárulási nyilatkozatot is kell vinniük. A szülői hozzájáruló nyilatkozat nélkül nem adható be az oltás. A szülő személyes jelenléte nem szükséges. Egységesen, a mellékelt hozzájáruló nyilatkozatot kell használni minden érintett esetében.

Az időpontfoglalásra és az oltásra azok a fiatalok jogosultak, akik érvényesen regisztráltak, május 18-ig betöltik a 16. életévüket illetve idén betöltik a 18. életévüket.

Az SMS-ben értesített fiatalokat arra kérjük, hogy mielőbb foglalják le az oltási időpontokat a www.eeszt.gov.hu oldalon, ahová a TAJ-szám és a születési dátum megadásával tudnak belépni, majd ki tudják választani az oltás időpontját és helyszínét. A véglegesített foglalásról visszaigazoló e-mailt kapnak, a visszaigazolást kérjük nyomtassák ki és vigyék magukkal a kórházi oltópontra.

Amennyiben tanítási időszakra sikerül csak időpontot foglalniuk, akkor az oltás igazolt hiányzásnak számít a középiskolákban, amelyet az oltási időpont visszaigazolásának és az oltáskor kapott papír bemutatásával lehet igazolni.

Mit kell vinni az oltásra?
- kinyomtatott, kitöltött és aláírt szülői hozzájáruló nyilatkozatot,
- kinyomtatott visszaigazolást az időpontfoglalásról,
- TAJ-kártyát,
- személyi igazolványt.

Azok a 16-18 évesek, akik eddig nem regisztráltak a www.vakcinainfo.gov.hu honlapon, ezután is megtehetik, az ő oltásukra a későbbiekben, a többi regisztrált között lesz lehetőség.

CsatolmányMéret
PDF icon Tájékoztató (pdf)359.69 KB