NEUROLÓGIAI MEGFIGYELŐ, SZUBINTENZÍV RÉSZLEG

Neurológia: Megfigyelő, Szubintenzív

Ágyszám: 6

A részleg a Neurológiai és Stroke Osztállyal közös szervezeti és földrajzi egységben a kórház központi épületének 6. emeletén működik.
Orvosi és szakdolgozói személyzete a Neurológiai és Stroke Osztály személyzetével egyezik.

Dr. NÉMETH László főorvos

Dr. GOTTSCHÁL Marianna főorvos
Dr. GERÓCS Zsuzsanna főorvos
Dr. VARGA Zsuzsanna főorvos
Dr. VASS Levente adjunktus
Dr. KOVÁCS Henrietta adjunktus

ÁPOLÁS:
SZABÓ Tünde főnővér

Telefon: 93 / 502-000 / 2970

A 2013-ban felújított 6+1 tartalék ágyas szubintenzív részleg rendelkezik „coma” ággyal is az acut stroke-on átesett betegek, ill. monitorozást igénylő egyéb neurológiai kórképek ellátására és szoros követésére. Itt minden ágyhoz központi szívó és multifunkciós őrzőmonitor tartozik, mellyel lehetőség van a folyamatos vérnyomás, pulzus, EKG, légzés, oxigenizáció mérésére. Betegenként infuzor, perfuzor is rendelkezésre áll, eleget téve a szakmai minimumfeltételek minden követelményének.

Az itt gyógyuló betegek általában a gyógyulás második fázisaként az általános neurológiai és stroke osztályrészünkre kikerülve folytatják a lábadozást, majd rehabilitációs osztályra kerülve stabil, javult állapotban, elfogadható életminőségben hagyhatják el a kórházat.

2016.10.19