KÓRHÁZI NAPIREND

::: 6.00 - 7.00 Ébresztés, hőmérőzés, tisztálkodás.
::: 7.00 - 8.00 Vizsgálatok előkészítése, reggeli
::: 8.00 - 12.00 Vizitek, vizsgálatok, kezelések, műtétek
::: 12.00 - 13.00 Ebéd
::: 14.00 - 15.00 Csendes pihenő - kérjük, hogy ezen idő alatt a kórteremben tartózkodjanak
::: 14.00 - 18.30 Beteglátogatás
::: 19.00 - 21.00 Vizsgálati előkészítések, ügyeletes orvosi vizit, vacsora
::: 22.00 - Villanyoltás, éjszakai pihenő

Egyes osztályok munkarendje szerinti eltérésekről az osztályon kapnak tájékoztatást.

Akinek állapota megengedi, 15 és 21 óra között (a vacsoraidő kivételével) a társalgóban vagy az erre kijelölt folyosórészen, illetve 16-tól 20 óráig az intézet területén belül lévő parkban tartózkodhat. Ha az osztályt el kívánja hagyni, kérjük, jelezze a szolgálatban lévő ápolónak.

Saját gyógyulása érdekében kérjük, hogy tartsa be orvosa és az ápoló személyzet gyógykezeléssel kapcsolatos utasításait, kéréseit. Kórházi gyógykezelése alatt kizárólag a kezelőorvos által előírt és egyeztetett gyógyszereket szedheti.

Műtétes osztályok kórtermeibe dobozos, míg a többi betegosztályra csak csomagolt vágott virág hozható be. Cserepes, földes virág tartása a kórtermekben nem engedélyezett a fertőzés veszély miatt.

Az intézeti TV készülékek 21 óráig az osztályok házirendje szerint használhatók. A televízióval felszerelt szobákban műsor a vizitek, kezelések kivételével betegtársaikkal egyetértésben nézhető.