A SAJTÓNYILVÁNOSSÁG RENDJE

A betegellátás biztonságához fűződő közbizalom megőrzése érdekében a Kanizsai Dorottya Kórház jó hírnevét mindenki köteles tiszteletben tartani. Kórházunk területén a tárgyi körülményekben észlelt hiányosságokat, különösen az állagsérelmet, annak megfelelő kezelése céljából elsődlegesen a főigazgató részére kell bejelenteni.

Személyekről történő képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez, valamint azok bármely módon történő felhasználásához az érintett személy kifejezett hozzájárulása szükséges.

Kórházban kezelt beteg a felvételeken csak személyes beleegyezésével vehet részt. A beleegyező nyilatkozatot kérés esetén a betegdokumentációhoz kell csatolni.

Felhívjuk figyelmüket, hogy a sajtónyilvánosság a résztvevők részéről nem sértheti az orvosi titoktartással, és a személyiségi jogokkal kapcsolatos jogszabályi kötelezettségeket sem!