A BETEGFELVÉTEL RENDJE

A sürgősséggel beutalt betegek a Sürgősségi Betegellátó Osztály szakirányú ambulanciáján, az előjegyzett betegek a Központi Kartonozóban, illetve az osztályos ambulanciákon keresztül kerülnek felvételre.

Az ambuláns orvos dönt a beteg sorsáról vagy az osztályos elhelyezésről, ahol az osztályos orvos vizsgálat után előírja a szükséges beavatkozásokat és gyógyszereket. A találkozás során Önnek alá kell írnia egy beleegyező nyilatkozatot a kórházi kezelésre vonatkozóan.

A sürgősségi betegfelvételt illetően az általános gyakorlattól eltérő a nem baleseti jellegű 18 éven aluliak és a szülészeti-nőgyógyászati betegek ellátása és felvétele az illetékes osztály – Csecsemő- és Gyermekgyógyászati osztály, Szülészeti – Nőgyógyászati Osztály − ambulanciájának feladatkörébe tartozik a sürgősségi betegellátás és felvétel.