MIKROBIOLÓGIAI LABORATÓRIUM

Dr. MARADA Györgyi

Dr. MARADA Györgyi Általános laboratóriumi vizsgálatok és mikrobiológiai vizsgálatok szakorvosa

Egyéb diplomás:
PEREDI Judit Biológus
MURAI Viktória Biológus
FELSŐ Péter Biológus
KURTA Andrea orvos laboratóriumi analitikus

ASSZISZTENCIA:
GAÁLNÉ KOVÁCS Erzsébet mikrobiológiai szakasszisztens (részlegvezető)
SÁRKÖZINÉ NAGY Csilla mikrobiológiai szakasszisztens (részlegvezető helyettes)
ÁCS Nikolette mikrobiológiai szakasszisztens
BAGLADINÉ LEHEL Ildikó mikrobiológiai szakasszisztens
ZAKÁLNÉ BALOGH Piroska mikrobiológiai szakasszisztens
HORVÁTH Anikó mikrobiológiai szakasszisztens
BALOGH Krisztián mikrobiologiai s. asszisztens
TÖRÖK Márta asszisztens-biológus
CSORDÁS Anita mikrobiológiai laboratóriumi asszisztens

Telefon: 93/502-038, 93/502-000 / 2670
Fax: 93/502-064
email: balint@nkkorhaz.hu

Mikrobiológiai tevékenység már az 1951-es években volt a Nagykanizsa Kórházban, az OKI Kórházi Laboratóriumi és Kórbonctani Osztály keretében, dr. PÉRÓ Csaba főorvos vezetésével.
1954-ben az Országos KÖJÁL hálózat kiépítésével, az enterális bakteriológia centralizálásával a megmaradt általános bakteriológiai tenyésztés, a különvált Laboratóriumi Osztály keretében történt.
1963-ig Dr. TOLDI Lea, majd Dr. S. KOCSÁN Katalin főorvosok vezették a laboratóriumot.
1986-tól BÁLINT István biológus irányítja a szakmai munkát, 1996-tól mind helyi, mind szervezetileg elkülönítve a Kémiai Laboratóriumtól, a IV-es porta mellett, szakmai feladatoknak megfelelően átépített épületben.
2013. szeptember 16-tól a Rendelőintézet első emeletén a Röntgen osztály mögött kialakított új épületrészben foglal helyet. Ezzel megfelelve a legújabb szakmai feltételeknek
A laboratórium szakmai munkájában rész munkaidőben, vállalkozásban Dr. MARADA Györgyi általános laboratóriumi vizsgálatok és mikrobiológiai vizsgálatok szakorvosa, PEREDI Judit biológus és MURAI Viktória biológus, 7 fő mikrobiológiai szakasszisztens.

Tevékenység:
A laboratórium M2 besorolású laboratóriumként működik 615/2004. (II.8.) ESZCSM rendelet szerint. Ellátja a volt 666 ágyas kórházból, a rendelőintézetből, valamint a Nagykanizsa városban és vonzáskörzetében működő házi és gyermek háziorvosi rendelőkből származó minták vegyes bakteriológiai, mycológiai és szerológiai vizsgálatait.
A vizsgált minták összetétele: az elmúlt 10 éves anyagot vizsgálva, ami jelentős eltérést nem mutat: vizelet: 29%, genitális minta: 21%, szerológiai vizsgálat: 17,0%, hemokultúra: 7,2%, torok-és orrváladék: 7,0%, parazitológiai minta: 2,7%, sebváladék: 2,2%, Köpet: 2,0%, genny-punktátum: 1,8%, Liquor: 0,2%.
Tevékenységi kör: vegyes klinikai anyagból: aerob, anaerob, kapnofil baktériumok, gomba tenyésztés, antibiotikum- és antimikotikum érzékenységgel.
Mycoplasma és Ureaplasma kimutatása, antibiotikum érzékenységgel.
Chlamydia trachomatis antigén kimutatása.
--- székletből: parazitológiai morfológiai vizsgálatok, gomba tenyésztése.
anorectális kaparékból mikroszkópos féregpete meghatározás.
parazita antigén kimutatás ELISA módszerrel /Giardai lamblia, Entamoeba histolytica Cryptosporidium/ Vírusantigének /Rotavírus/Adenovírus/ detektálása.
baktérium antigén kimutatás /Helycobacter pylori és Clostridium difficile toxin A + B
--- szérumból: baktérium antigének /H.pylori, Chlamydia pneumoniae, Mycoplasma pneumoniae és Borrelia burgdorferi, Treponema / kimutatás.
Vírus antitestek / CMV, Rubeola, HIV, EBV, Herpes simplex 1,2 , és Varicella / detektálás.
Gomba antigén és antitestek /Candida/ meghatározása.
Parazita antitestek /Toxocara, Toxoplasma, Ascaris, Taenia, Echinococcus, Trichinella, Schistosoma / kimutatás.

2017.01.03