MIKROBIOLÓGIAI LABORATÓRIUM

Dr. MARADA Györgyi

Dr. MARADA Györgyi Klinikai laboratóriumi vizsgálatok és mikrobiológiai vizsgálatok szakorvosa

Egyéb diplomás:
ZENTAI Judit Biológus
MURAI Viktória Biológus
TÖRÖK Márta Biológus
KURTA Andrea orvos laboratóriumi analitikus

ASSZISZTENCIA:
GAÁLNÉ KOVÁCS Erzsébet mikrobiológiai szakasszisztens (részlegvezető)
SÁRKÖZINÉ NAGY Csilla mikrobiológiai szakasszisztens (részlegvezető helyettes)
ÁCS Nikolette mikrobiológiai szakasszisztens
BAGLADINÉ LEHEL Ildikó mikrobiológiai szakasszisztens
ZAKÁLNÉ BALOGH Piroska mikrobiológiai szakasszisztens
HORVÁTH Anikó mikrobiológiai szakasszisztens
BALOGH Krisztián mikrobiológiai szakasszisztens
AGGNÉ Balogh Mária mikrobiológiai szakasszisztens
SAJNI Gábor mikrobiológiai szakasszisztens
CSORDÁS Anita biológus mikrobiológiai laboratóriumi asszisztens

Telefon: 93/502-038, 93/502-000 / 2670
Fax: 93/502-064
email: mikrobiologia@nkkorhaz.hu

Mikrobiológiai tevékenység már az 1951-es években volt a Nagykanizsa Kórházban, az OKI Kórházi Laboratóriumi és Kórbonctani Osztály keretében, dr. PÉRÓ Csaba főorvos vezetésével.
1954-ben az Országos KÖJÁL hálózat kiépítésével, az enterális bakteriológia centralizálásával a megmaradt általános bakteriológiai tenyésztés, a különvált Laboratóriumi Osztály keretében történt.
1963-ig Dr. TOLDI Lea, majd Dr. S. KOCSÁN Katalin főorvosok vezették a laboratóriumot.
1986-tól BÁLINT István biológus irányítja a szakmai munkát, 1996-tól mind helyi, mind szervezetileg elkülönítve a Kémiai Laboratóriumtól, a IV-es porta mellett, szakmai feladatoknak megfelelően átépített épületben.
2013. szeptember 16-tól a Rendelőintézet első emeletén a Röntgen osztály mögött kialakított új épületrészben foglal helyet. Ezzel megfelelve a legújabb szakmai feltételeknek.

Tevékenység:
A laboratórium M2 besorolású laboratóriumként működik 615/2004. (II.8.) ESZCSM rendelet szerint. Ellátja az 515 ágyas kórházból, a rendelőintézetből, valamint a Nagykanizsa városban és vonzáskörzetében működő házi és gyermek háziorvosi rendelőkből származó minták vegyes bakteriológiai, mycológiai és szerológiai vizsgálatait.

Tevékenységi kör:
Vegyes klinikai anyagból:
Aaerob, anaerob, gomba tenyésztés, antibiotikum- és antimikotikum érzékenységgel.
Mycoplasma és Ureaplasma kimutatása, antibiotikum érzékenységgel.
Chlamydia sp. antigén kimutatása.

Székletből:
Parazitológiai morfológiai vizsgálatok, gomba tenyésztése.
Anorectális kaparékból mikroszkópos féregpete meghatározás.
Parazita antigén kimutatás ELISA módszerrel /Giardai lamblia, Entamoeba histolytica/Vírusantigének/Rotavírus, Adenovírus, Calicivírus/detektálása.
Baktérium antigén kimutatás /Helycobacter pylori és Clostridium difficile Ag és toxin A + B.

Szérumból:
Baktérium antitestek /H.pylori, Chlamydia pneumonia, és trachomatis, Mycoplasma pneumoniae ,Borrelia burgdorferi, Treponema / kimutatás.
Vírus antitestek / CMV,HIV, HAV,HBV,HCV,EBV, Herpes simplex 1 és 2 / detektálás.
Vírus antigének / HBsAg,HIV/ kimutatása.
Parazita antitestek /Toxocara, Toxoplasma, Ascaris, / kimutatás.

2018.10.02