KÖZPONTI LABORATÓRIUM

BOCSKOR Istvánné vezető asszisztens helyettes

Telefon: 93/502-029
Email: labor@nkkorhaz.hu

Laboratóriumunk a Kanizsai Dorottya Kórház Központi Laboratóriuma, amely a Főépület alagsorában található.
Diagnosztikai vizsgálatokat végzünk a kórházi fekvőbeteg-ellátás, kórházi szakrendelések, városi és városkörnyéki háziorvosi szolgálat igényei szerint. Ezenkívül az ország egész területéről fogadunk betegeket orvosi beutalóval. Lehetőség van arra is, hogy a betegek saját maguk részére kérjenek laboratóriumi vizsgálatokat, azonban ebben az esetben a vizsgálatokat a kéréskor a helyszínen ki kell fizetniük, az adott árlista szerint.

Laboratóriumunk az ország egyik legkorszerűbb laboratóriuma, a diagnosztikai vizsgálatokat számítógép vezérelt analizátorokon végezzük, melyek on-line kapcsolatban állnak a laboratóriumi információs rendszerrel.
A betegek adatai, vizsgálatkérései, majd vizsgálati eredményei barcode segítségével kommunikálnak a laboratórium számítógépes rendszere és az analizátorok között. Számítógépes rendszerünk kapcsolódik a kórház informatikai rendszeréhez, így a kórházi osztályokról és a szakrendelésekről számítógépen keresztül feladott vizsgálatkéréseket közvetlenül a laboratóriumi informatikai rendszerbe tudjuk érkeztetni, majd a kész laboratóriumi leleteket visszajuttatjuk a feladónak.
Informatikai rendszerünk lehetőséget biztosít a háziorvosok részére is a saját betegadatok lehívására a háziorvosi rendszerbe belépővel rendelkezők részére.

A laboratóriumi vizsgálatok lehetőségei széles körűek, több, mint 120 fajta vizsgálatot végzünk, és kb. 80 azon vizsgálatok száma, melyeket nagyobb centrumok felé továbbítunk.
A laboratórium hazai és nemzetközi minőségellenőrzési szervezetek állandó kontrollja alatt áll.

Vizsgálati területek:

• haematologia,
  • haemostazeologia,
  • klinikai kémia,
  • hormon- és gyógyszerszint meghatározások,
  • immunológiai vizsgálatok,
  • tumormarkerek mérése,
  • fehérjeanalitika,
  • allergológiai vizsgálatok,
  • szerológia,
  • vizelet és széklet analízis,
  • vérgázanalízis