KARDIOLÓGIA OSZTÁLY ÉS KORONÁRIA ŐRZŐ

Belgyógyászat Kardiológia

Ágyszám: 42

Dr. MATOLTSY András főorvos (belgyógyász, kardiológus, geriáter szakorvos, hypertonológus)

Dr. BAZSÓ Judit főorvos (belgyógyász, kardiológus szakorvos)
Dr. HAJDU Katalin főorvos (belgyógyász, kardiológus, hipertonológus, háziorvos szakorvos)
Dr. KISS Tünde adjunktus (belgyógyász, kardiológus szakorvos)
Dr. KISJÓS Balázs adjunktus (belgyógyász szakorvos)
Dr. ROSTA László szakorvos (belgyógyász, háziorvos szakorvos)

ÁPOLÁS:
BUKOVECZ Anikó osztályvezető főnővér
JANDA Gyuláné osztályvezető főnővér helyettes

Telefon/Fax: 93/502-034

Osztályunkon kiterjedt nem-invasiv kardiológiai vizsgálatok folynak.
Jelenleg két echokardiográf, három futószőnyeg, egy kerékpárergométer, egy Holter-rendszer segíti munkánkat. Transoesophagealis, stressz echos, szöveti Doppler, és üregi kontrasztvizsgálatokra is van lehetőségünk. 2013-ban 5021 echocardiographias, 1875 ergometriás, 552 Holter-vizsgálatot végeztünk. Osztályunk működéséből kiemelkedik az echocardiographiás munkacsoport tevékenysége. Számos országos kongresszuson szerepeltünk e témakörökben tudományos előadásokkal.E témákból két alkalommal kaptunk I. díjat a Dunántúli Belgyógyász Vándorgyűlés Fiatal Orvosok Fórumán.Az elektromos kardioverziók transoesophagealis echo vezérléssel folynak. Az intenzív ellátást igénylő kardiológiai betegek ellátása a 4 ágyas koronária őrzőben történik.
A primér PTCA-kat a Zalaegerszegi Haemodinamikai Laboratórium végzi.
Jól szervezett az infarctusos betegek gondozása, 3-6 havonta kérjük vissza kontrollra a panaszmentes betegeket, a kockázat felmérésének része a terheléses EKG vizsgálat. Kiemelt feladatnak tekintjük a hipertónia- és lipidanyagcsere zavarban szenvedők gondozását. A járóbeteg szakellátás keretében 2013-ban 17819 orvos-beteg találkozás történt, a kardiológiai osztályon a tavalyi évben 2170 beteget láttunk el.

2014.08.12