ÁLTALÁNOS BELGYÓGYÁSZAT - NEPHROLÓGIA

Belgyógyászat - Nephrológia

Ágyszám: 20

Dr. KÉSMÁRKI Nóra részlegvezető főorvos (belgyógyász, endokrinológus szakorvos, diabetológus)

Dr. RIGÓ Erzsébet főorvos (belgyógyász, endokrinológus szakorvos)
Dr. BÁLINT Tünde adjunktus (belgyógyász, endokrinológus szakorvos)
Dr. MITACHE András szakorvos (belgyógyász, endokrinológus szakorvos)
Dr. TANKÓ Magda szakorvos (belgyógyász szakorvos)
Dr. KISS Euridiké rezidens orvos

ÁPOLÁS:
LENGYEL Judit részlegvezető főnővér
BARANYAI Imréné részlegvezető főnővér helyettes

Telefon: 93/502-072

1997-től működik endokrinológiai szakrendelés Nagykanizsán, mellyel párhuzamosan laboratóriumi diagnosztika is jelentősen fejlődött és szélesedett, a képalkotó vizsgálatok a helyben történő CT-vizsgálattal gazdagodtak. Izotópdiagnosztika részben a környéken, izotópterápia pedig országos centrumokban történik.
A részleg tevékenysége: Az anyagcsere betegségekben (elsősorban cukorbetegség és szövődményei, pajzsmirigybetegségek) járó- és fekvőbeteg ellátása. A járóbeteg forgalom diabetológiai szakrendelőben évente több mint 5000 fő, az endokrinológiai szakrendelésen közel 8000 orvos-beteg találkozás történik.
A fekvőbeteg ellátás során évente 1300 beteget kezelünk. Cukorbetegeknél évente szövődményfelmérés történik, az oktatásukat szakképzett nővérek végzik.
A részleg orvosai rendszeres résztvevői és előadói tudományos rendezvényeknek, főként a Dunántúli Belgyógyász Vándorgyűlés üléseinek.

2014.08.12