ANAESTHESIOLOGIAI RÉSZLEG

BIRKNER Lívia vezető asszisztens helyettes

Aneszteziológia Fő épület fsz. - 93/502-000 / 2214
Aneszteziológia Ambulancia – Intenzív osztály- 93/502-000 / 2327

Az aneszteziológia (anaesthesiologia) az orvostudománynak a műtéti érzéstelenítéssel foglalkozó ága. A szakterület ma már magában foglalja a műtéti előkészítést, a beteg homeosztázisának fenntartását a műtét alatt és a műtéti utókezelést is.
Az anesztézia kifejezés érzéstelenséget, az analgézia fájdalommentességet jelent.
Kórházunk aneszteziológus (érzéstelenítő, altató) és intenzív terápiás orvosaink, asszisztenseink feladata a műtéti feltételek javítása, a műtéti érzéstelenítés biztosítása.
Tevékenységi körünkbe tartozik még az újraélesztési feladatok ellátása és a különböző vizsgálati beavatkozások (CT, Rtg, ECHO, Jejunális tápszonda levezetése, Gasztroenterológiai vizsgálat) során felmerülő aneszteziológiai tevékenység végzése.
A részleg 12 szakasszisztenssel tevékenységét a nap 24 órájában, műszakban és ügyeleti ellátás keretében látja el.

2017.05.05