ANAESTHESIOLOGIAI RÉSZLEG

Dr. ABBOUD Ali főorvos

ASSZISZTENCIA:
NÉMETH Ferencné Anaesthesiologia vezető asszisztens
A részleg 11 szakasszisztenssel tevékenységét a nap 24 órájában, műszakban és ügyeleti ellátás keretében látja el.

Aneszteziológia Fő épület fsz. - 93/502-000 / 2214
Aneszteziológia Ambulancia – Intenzív osztály- 93/502-000 / 2327

Az aneszteziológia /anaesthesiologia/ az orvostudománynak a műtéti érzéstelenítéssel foglalkozó ága. A szakterület ma már magában foglalja a műtéti előkészítést, a beteg homeosztázisának fenntartását a műtét alatti és a műtéti utókezelést is.
Kórházunk aneszteziológus /érzéstelenítő, altató/ és intenzív terápiás szakorvosaink, szakasszisztenseink feladata a műtéti feltételek javítása, a műtéti érzéstelenítés biztosítása.
Tevékenységi körünkbe tartozik még az újraélesztési feladatok ellátása és a különböző vizsgálati beavatkozások /CT, Rtg, ECHO, Jejunális tápszonda levezetése, Gasztroenterológiai vizsgálat/ során felmerülő aneszteziológiai tevékenység végzése.

2019.11.26