INTENZÍV TERÁPIÁS OSZTÁLY

Dr.KOVÁCS András szakorvos
Dr.IMREH András orvos rezidens

ÁPOLÁS:
VÁRINÉ ANDRÓCZI Piroska főnővér (Intenzív Terápiás Osztály)
NUNKOVICS Istvánné főnővér helyettes (Intenzív Terápiás Osztály)

Intenzív Terápiás Osztály:
Telefon: 93/502-027
Fax: 93/502-037
E-mail: intenziv @ nkkorhaz.hu

Kórházunkban több, mint 40 éve működik központi aneszteziológiai és intenzív terápiás osztály. Az azóta eltelt időben több, mint 20.000 kritikusan súlyos állapotú, intenzív terápiás ellátást igénylő beteget láttunk el.
Az osztály szakmai profilja rendkívül széleskörű, (un: Multidisciplinális Intenzív Osztály) a különböző kóreredetű szervelégtelenségek kezelése történik osztályunkon, beleértve a légzési elégtelenség, keringési elégtelenség, veseelégtelenség, májelégtelenség különböző formáinak ellátását.
Az intenzív terápiás osztály jelenleg 10 ágyon működik, éves betegforgalmunk kb.400 fő. Minden ágy mellett korszerű (2013-ban beszerzett) betegellenőrző monitor biztosítja betegeink életfontos szervfunkcióinak folyamatos megfigyelését.
10 nagy tudású lélegeztetőgép áll rendelkezésre a légzési elégtelenség különböző formáinak kezelésére.
Betegeinknél folyamatos invazív artériás nyomásmérés, egy részüknél haemodinamikai monitorizálás mellett végezzük a gyógykezelést.
Munkánk során a korai célirányos kezelés alapelveit valósítjuk meg.
Igyekszünk nemcsak a betegséget, hanem a beteget kezelni együttérzéssel, gondos ápolással.

2014.10.07