TÜDŐGONDOZÓ INTÉZET

PESTINÉ Hegedűs Andrea, asszisztens
MÉSZÁROS Melinda, adminisztrátor

Telefon: 93/ 502-036
Szakrendelésre és gondozásra előjegyzéssel fogadjuk a betegeket.
Tüdőszűrésre előjegyzés nélkül fogadjuk a betegeket.

1913-ban a tüdőgondozó dr. Szigethy Károly igazgató főorvos vezetésével indult. Az 50-es évek elejétől egy államosított emeletes magánházban (Nagykanizsa Rozgonyi u. 8.) dr. Juhász János és dr. Gyimes Károly vezetésével működött a tüdőgondozó és szűrőállomás. 1976-tól dr. Kovács András és dr. Juhász Gábor látta el az orvosi teendőket. 1997-ben dr. Kovács András nyugdíjba vonulását követően dr. Kovács László vezette az intézetet 2005. március végéig.
2005. április 1-től a kórház területére (Nagykanizsa, Szekeres J. u. 2-8.) egy új, modern épületbe költözött a gondozó és szűrőállomás, és az elavult géppark helyett korszerű új eszközökkel kezdte meg működését (digitális ernyőfelvétel-készítő készülék, légzésfunkciós gép, inhalátorok, sószoba). Az eszközpark fejlesztésében nagy szerepet játszik az 1999-ben létrehozott alapítvány, amely személyi jövedelemadó 1%-ból, alapítványi bálokból és szponzori bevételekből gyarapszik.
2007. áprilisától dr. Andrásofszky Zsolt Barna tölti be a vezető főorvos állást. Az intézet bekerült az Országos Korányi Intézet alvás -szűrőállomásai közé, így alvásvizsgálatokra is fogadnak betegeket. Rendszeresé váltak a dohányzásleszokást segítő programok. A volumenkorlát korlátozza a kivizsgálási lehetőségek szélesítését. 2017. januárjától az intézet ismét dr. Kovács László tüdőgyógyász főorvos vezetésével működik.

2017.09.29